На својој седници од 12. фебруара 2026. године (Протокол бр. 1, у пуном саставу), Свети синод Бугарске патријаршије одлучио је да митрополиту ловечком Гаврилу додели орден Светих Кирила и Методија првог степена, поводом 25. годишњице његовог избора за епархијског митрополита, као и у знак признања за његову црквену службу. Ова одлука уследила је на предлог митрополита пловдивског Николаја.
Патријарх бугарски Данило пожелео је митрополиту Гаврилу још много година ревности у црквеном служењу, истрајности у његовом раду и Божје помоћи у свим његовим подухватима. Митрополит Гаврило је изразио захвалност на овој части и изразио наду да ће му, уз подршку патријарха бугарског и архијереја Светог синода, Бог помоћи у његовој служби.
Са енглеског превела редакција портала „Ризница“
Извор: Оrthodoxtimes.com