Три године од упокојења митрополита нигеријског Александра

Фото: Vema.com.au

У недељу, 21. јуна, служен је парастос поводом треће годишњице упокојења покојног митрополита Александра нигеријског у подворју Светог Исихастерија Преображења Спаситеља у Милесију, Атика.

Архијерејску Божанску литургију служио је Његово Преосвештенство Митрополит камерунски Григорије, уз саслужење Његовог Преосвештенства Митрополита нигеријског Никодима, Његовог Преосвештенства Митрополита гортинског и мегалопољског Никифора и Његовог Преосвештенства Епископа скопелосског Никодима.

Беседу је одржао Његово Преосвештенство Митрополит гортински и мегалопољски Никифор, који се осврнуо на поруку Јеванђеља и поверење човечанства у промисао Божју.

Након парастоса, Његово Преосвештенство Митрополит нигеријски Никодим је са емоцијама говорио о свом покојном претходнику, истичући његов допринос и службу мисионарском раду у Нигерији, као и његову улогу у постављању темеља и унапређењу Православне Цркве у земљи.

Посебно је нагласио да сећање на почившег Јерарха остаје живо у срцима свештенства и верника који су га познавали и радили заједно са њим. Такође се осврнуо на мисионарску визију Александријске и свеафричке патријаршије, којој је покојни митрополит Александар предано служио.

Са енглеског превела редакција портала „Ризница“

Извор: Vema.com.au

Подели ову објаву са другима:

Претрага