Десетине крштених у Мисионарском центру у Уганди

Фото: Оrthochristian.com

Скоро три десетине душа је недавно крштено у Уганди. У недељу, 30. новембра, тридесет двоје локалних становника је крштено у Мисионарском центру Светог Јована Шангајског и Сан Франциског у Кибоги, Уганда. 

Тајну крштења је савршио јеромонах Силуан (Браун), архијерејски намесник Источног црквеног округа Уганде Афричког егзархата Руске православне цркве и надлежни парох, заједно са оцем Кристофером Кизитом, сапарохом и оцем Полом Балеијусом, парохом цркве Преображења Господњег у селу Накабале. 

После крштења, свештеници су служили Божанску литургију, током које су новокрштени први пут примили Свето Причешће. Новокрштени су се током осам месеци пажљиво припремали за Свету Тајну, редовно похађајући катихетску наставу. Последње недеље одржавани су свакодневни семинари обуке у трајању од приближно седам сати. Иначе, у Уганди је у септембру крштено 55 лица , а очекује се да ће их бити још много наредних месеци.

За портал „Ризница“ са енглеског превео протођакон Радомир Б. Ракић

Извор: Оrthochristian.com

Подели ову објаву са другима:

Претрага