Храм Рођења Пресвете Богородице, прва антиохијска православна парохија у северном Мексику, ортворен је за богослужења у Тихуани.
Митрополит Игнасио (Самаан) Антиохијске православне хришћанске архиепископије Мексика, Венецуеле, Централне Америке и Кариба сарађивао је са руководством Пројекта Мексико и сиротишта светог Инокентија на оснивању нове парохије, извештава Антиохијска архиепископија.
Сирочад из цркве светог Инокентија служила су у новој цркви. Свештенство из Пројекта Мексико, од којих и извршни директор о. Николас Андрухов,
присуствовало је отварању заједно са митрополитом Игнасијем. Чланови Реда светог Игнатија Антиохијског из Епархије Лос Анђелеса и Запада такође су учествовали у прослави.
CJK Design Group из Сан Рафаела, Калифорнија, разрадила је архитектонски пројекат и координирала радове са локалним мексичким грађевинским тимом.
Током викенда митрополит Игнасио је говорио о својој визији ширења православне вере у северном Мексику и бодрио вернике да помажу свог свештеника, прошире цркву и сведоче Јеванђеље као што је то чињено када је црква и основана у Антиохији.
Око 200 парохијана и гостију присуствовало је отварањуу нов цркве у Тихуани. О викенду је служено велико вечерње и чин „Отварања црквених двери“ у суботу увече, након чега је уследила архијерејска Божанска литургија у недељу ујутру.
Црква ће бити освећена касније ове године. Нова антиохијска парохија постала је члан Мисије светог апостола Андреја у Тихуани под надлежношћу Православне цркве у Америци.
За портал „Ризница“ са енглеског превео протођакон Радомир Б. Ракић
Извор: Оrthochristian.com
