У ноћи са петка на суботу, 19. на 20. јуна 2026. године, у парохијској цркви Светог Павла служено је свеноћно бденије по светогорском поретку (вечерње, јутрење и архијерејска божанска литургија), поводом спомена Светог Николе Кавасиле.
Бденијем је началствовао локални пастир, Његово Преосвештенство Митрополит солунски Филотеј, који је одржао проповед током Божанске литургије пред сабраним верницима.
Прослава бденија означила је почетак догађаја Треће Павлије, који представљају израз части и захвалности према првосвештенику апостола, Светом Павлу, оснивачу Солунске цркве, и сада су постали установљена институција за град.
Хор појаца је предводио господин Јоанис Хасанидис, протопсалт Католикона свештеног манастира Свете Теодоре.
Са енглеског превела редакција портала „Ризница“
Извор: Vema.com.au