Синод Митрополије Бесарабије, који је у суботу сазван у Кишињеву, номиновао је два јерарха као кандидате за дужност митрополита Бесарабије.
Након консултација и тајног гласања, Синод је за ту позицију предложио епископа Антонија балтијског и епископа Венијамина јужнобесарабијског.
Након тога, јерарси су се састали са свештенством и лаичким представницима Епархијске скупштине Кишињевске архиепископије, као и делегатима из епархија Балти и јужнобесарабијске који учествују у Националној црквеној скупштини Румунске православне цркве.
Након разматрања предлога Синода, учесници су одлучили да задрже листу непромењену, одлучивши се да не номинују трећег кандидата.
Према статуту Румунске православне цркве, номинације ће сада бити поднете Светом синоду, који задржава право да дода додатног кандидата пре него што изабере следећег митрополита Бесарабије тајним гласањем.
Са енглеског превела редакција портала „Ризница“
Извор: Оrthodoxtimes.com