Корејска митрополија: Семинар о византијској иконографији се наставља

Фото: Оrthodoxtimes.com

Настава за Семинар о византијској иконографији Православне корејске митрополије у Сеулу, која је почела 4. јуна, наставља се са великим успехом.

Двадесет студената, неки почетници, а неки напредни, под руководством професора-иконографа г. Созоса Јанудеса, који је дошао из Грчке, већ је постигло изузетан напредак.

У поподне петка, 19. јуна, организована је агапе трпеза за све учеснике програма. Митрополит корејски Амвросије им је честитао на напретку и нагласио да је „њихов успех, с једне стране, последица њихове ревности и марљивости, а с друге стране, чињенице да је њихов учитељ изузетан иконограф и одличан инструктор, две особине које се ретко налазе код исте особе“.

Са енглеског превела редакција портала „Ризница“

Извор: Оrthodoxtimes.com

Подели ову објаву са другима:

Претрага