Митрополит сливенски прославио свој имендан

Фото: Оrthodoxtimes.com

Света архијерејска Божанска литургија служена је 8. маја, на празник Светог Арсенија Великог, у Саборној цркви Светог Димитрија у Сливену, поводом имендана Митрополита ливенског Арсенија.

Божанску литургију је служио Митрополит Арсеније, уз саслужење Митрополита пловдивског Николаја, Митрополита старозагорског Кипријана, Епископа величког Сионија, игумана Бачковског манастира, Епископа белоградчишког Поликарпа, Епископа смољанског Висариона, Епископа велбаждског Исака и Епископа марцијанопоља Богослова.

У служби је учествовало и свештенство из Бугарске и Грчке, укључујући архимандрита Игнатија из манастира Богородице „Свих жалосних радост“ у Палеохорију, на Халкидикију, архимандрита Димитрија, протосинђела сливенске митрополије, и других свештеника Бугарске православне цркве.

Химне са јутрења и Божанске литургије певао је протопсалт Михаило Дисос са острва Лезбос заједно са појцима из Румуније које је предводио протопсалт Марин Пинтја.

Међу присутнима на Божанској литургији били су локални званичници, представници јавних институција, добротвори Свете Митрополије и бројни верници који су дошли да одају почаст небеском заштитнику митрополита Арсенија и поклоне се моштима Светог Георгија.

Након Божанске литургије, митрополит пловдивски Николај прочитао је честитку патријарха бугарског Данила митрополиту Арсенију, пожелевши му снагу и континуирано плодоносно служење на добробит Бугарске Православне Цркве и њених верника.

У име свештенства и верника Сливенске епархије, митрополиту Арсенију се обратио и архимандрит Димитриј, изражавајући захвалност, синовску љубав и жеље за много година епископског служења.

На крају прославе, митрополит Арсеније се захвалио јерарсима, свештенству, монаштву, појцима и верницима на њиховом присуству, молитвама и срдачним жељама.

Са енглеског превела редакција портала „Ризница“

Извор: Оrthodoxtimes.com

Подели ову објаву са другима:

Претрага