Сусрет цариградског патријарха и Митрополита Тирског Амфилохија

Фото; Оrthodoxtimes.com

Митрополит Амфилохије Тирски посетио је у уторак, 22. јула, Свети центар Православља у „Краљици градова“ (Константинопољу).

У пратњи је био Генерални архијерејски комесар Свете Митрополије, Преосвећени протопрезвитер о. Николаос Сигалас.

По доласку у Фанар, Митрополит је имао посебан благослов да се поклони у Светој Патријаршијској цркви Светог Ђорђа. Затим је одржао званични састанак са Васељенским Патријархом Вартоломејем, где су разменили мисли и бриге о питањима од духовног и пастирског интереса, додатно јачајући везе између Свете Митрополије Тирске и Мајке Цркве.

Посета је завршена учешћем Митрополита на Патријаршијској гозби.

Света Митрополије Тирска изражава захвалност Васељенском Патријарху на топлом дочеку и гостопримству, као и на очинској бризи и молитвеној подршци.

Са енглеског превела редакција портала „Ризница“

Извор: Оrthodoxtimes.com

Подели ову објаву са другима:

Претрага